Panduit Corp DNF18-110-E
Part No.:
DNF18-110-E
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
DNF18-110-E.pdf
Description:
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.110
Shipping
DNF18-110-E Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Term®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Terminal Type:
Standard
Gender:
Female
Tab Width:
0.110" (2.79mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.690" (17.53mm)