Panduit Corp DNF14-250M-3K
Part No.:
DNF14-250M-3K
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
DNF14-250M-3K.pdf
Description:
CONN QC TAB 14-16AWG 0.250 CRIMP
Shipping
DNF14-250M-3K Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Disco™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Terminal Type:
Standard
Gender:
Male
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.900" (22.86mm)