Murata Power Solutions Inc. DMS-20PC-4/20S-C
Part No.:
DMS-20PC-4/20S-C
Datasheet:
DMS-20PC-4/20S-C.pdf
Description:
PROCESS METER 4-20MA LED PNL MT
Shipping
DMS-20PC-4/20S-C Specifications
Series:
DMS-20PC-4/20
Product Status:
Active
Type:
Process Meter
Measuring Type:
Process
Measuring Range:
4 ~ 20mA
Display Type:
LED - Red Characters
Display Characters - Height:
0.370" (9.40mm)
Output Type:
Voltage - Supply:
Loop Power
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 33.93mm x 21.29mm