Murata Power Solutions Inc. DMS-20PC-2-GS-C
Part No.:
DMS-20PC-2-GS-C
Datasheet:
DMS-20PC-2-GS-C.pdf
Description:
VOLTMETER 20VDC LED PANEL MOUNT
Shipping
DMS-20PC-2-GS-C Specifications
Series:
DMS-20PC
Type:
Voltmeter
Measuring Type:
Voltage
Measuring Range:
±20VDC
Display Type:
LED - Green Characters
Display Characters - Height:
0.370" (9.40mm)
Output Type:
Reference
Voltage - Supply:
5VDC
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 33.93mm x 21.29mm