Murata Power Solutions Inc. DMS-20LCD-4/20B-C
Part No.:
DMS-20LCD-4/20B-C
Datasheet:
DMS-20LCD-4/20B-C.pdf
Description:
PROCESS METER 4-20MA LCD PNL MT
Shipping
DMS-20LCD-4/20B-C Specifications
Series:
DMS-20LCD-4/20
Product Status:
Obsolete
Type:
Process Meter
Measuring Type:
Process
Measuring Range:
4 ~ 20mA
Display Type:
LCD - Black Characters
Display Characters - Height:
0.370" (9.40mm)
Output Type:
Voltage - Supply:
Loop Power
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 33.93mm x 21.29mm