Diodes Incorporated DMN3003LCA8-7
Part No.:
DMN3003LCA8-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
DMN3003LCA8-7.pdf
Description:
MOSFET 2N-CH 30V 25A X2-TSN6025
Shipping
DMN3003LCA8-7 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Dual) Common Drain
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
25A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
2.6mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
2.2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
45.5nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
3722pF @ 15V
Power - Max:
1.4W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)