Panasonic Electronic Components DME50C010R
Part No.:
DME50C010R
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays
Package:
6-SMD (5 Leads), Flat Leads
Datasheet:
DME50C010R.pdf
Description:
TRANS NPN/PNP DARL 50V SMINI5-F3
Shipping
DME50C010R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
6-SMD (5 Leads), Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP Complementary Darlington
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
210 @ 2mA, 10V
Power - Max:
150mW
Frequency - Transition:
150MHz
Operating Temperature:
150°C (TJ)