Endress+Hauser DMA20-AAACA1
Part No.:
DMA20-AAACA1
Manufacturer:
Endress+Hauser
Category:
Flow Sensors
Package:
Datasheet:
DMA20-AAACA1.pdf
Description:
ELECTROMAGNETIC FLOWMETER IO-LIN
Shipping
DMA20-AAACA1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Endress+Hauser
Series:
DMA20
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Package:
0.75 ~ 50 LPM
ProdictStatis:
Liquid
Sensing Range:
18V ~ 30V
Flow Sensor Type:
Voltage - Input:
4mA to 20mA, 2V to 10V, Pulse
Port Size:
Stainless Steel
Switch Function/Rating:
-10°C ~ 60°C