Murata Electronics DLW5BTH251TQ2K
Part No.:
DLW5BTH251TQ2K
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
DLW5BTH251TQ2K.pdf
Description:
CMC 3A 2LN 250 OHM SMD AEC-Q200
Shipping
DLW5BTH251TQ2K Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Power, Signal Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
250 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
3A
Voltage Rating - DC:
20mOhm
Voltage Rating - AC:
50V
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 125°C