Essentra Components DLSP-1-18M-01
Part No.:
DLSP-1-18M-01
Datasheet:
DLSP-1-18M-01.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 18MM
Shipping
DLSP-1-18M-01 Specifications
Between Board Height:
0.709" (18.00mm)
Length - Overall:
1.102" (28.00mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Support Panel Thickness:
0.063" (1.60mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.60mm)