DLC Display Co.,Ltd DLC0096DNOG-W-5
Part No.:
DLC0096DNOG-W-5
Manufacturer:
DLC Display Co.,Ltd
Category:
LCD, OLED, Graphic
Package:
Datasheet:
DLC0096DNOG-W-5.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY OLED WHITE 0.96"
Shipping
DLC0096DNOG-W-5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
DLC Display Co.,Ltd
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Display Type:
OLED - Passive Matrix
Display Mode:
Touchscreen:
Diagonal Screen Size:
0.96" (24.38mm)
Viewing Area:
22.74mm W x 11.86mm H