ITT Cannon, LLC DL1-156RW-4B
Part No.:
DL1-156RW-4B
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Category:
Specialized
Package:
Datasheet:
DL1-156RW-4B.pdf
Description:
CONN RCPT 156POS PNL MNT
Shipping
DL1-156RW-4B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
DL
Bulk
Active
Connector Usage:
Connector Type:
Receptacle, Hermaphroditic Contacts
Connector Style:
Number of Positions:
156
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)