TE Connectivity Laird DISC760M
Part No.:
DISC760M
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
DISC760M.pdf
Description:
OMNI NMO 760-870MHZ
Shipping
DISC760M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
815MHz
Frequency Range:
760MHz ~ 870MHz
Antenna Type:
Dome
Number of Bands:
1
VSWR:
Return Loss:
Gain:
Power - Max:
Features:
Termination:
NMO
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Base Mount
Height (Max):
0.750" (19.05mm)