Murata Electronics DFCH3915MHDJAC-RF1
Part No.:
DFCH3915MHDJAC-RF1
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
RF Filters
Package:
7-SMD, No Lead
Datasheet:
DFCH3915MHDJAC-RF1.pdf
Description:
RF FILTER SIGNAL 915MHZ 7SMD
Shipping
DFCH3915MHDJAC-RF1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
Package/Case:
7-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
Bandwidth:
Filter Type:
Ripple:
Insertion Loss:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.531" L x 0.394" W (13.50mm x 10.00mm)
Height (Max):
0.154" (3.90mm)