Hirose Electric Co Ltd DF81D-30P-0.4SD(52)
Part No.:
DF81D-30P-0.4SD(52)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
DF81D-30P-0.4SD(52).pdf
Description:
CONN PLUG 30POS SOLDER GOLD
Shipping
DF81D-30P-0.4SD(52) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
DF81
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug
Contact Type:
Outer Shroud Contact
Number of Positions:
30
Pitch:
0.016" (0.40mm)