Hirose Electric Co Ltd DF7-9S-3.96C
Part No.:
DF7-9S-3.96C
Datasheet:
DF7-9S-3.96C.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 9POS 3.96MM
Shipping
DF7-9S-3.96C Specifications
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
9
Pitch:
0.156" (3.96mm)