Hirose Electric Co Ltd DF57-4S-1.2C
Part No.:
DF57-4S-1.2C
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Rectangular Connector Housings
Package:
Datasheet:
DF57-4S-1.2C.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 4POS 1.20MM
Shipping
DF57-4S-1.2C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
DF57
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
4
Pitch:
0.047" (1.20mm)