Hirose Electric Co Ltd DF57-2S-1.2C(09)
Part No.:
DF57-2S-1.2C(09)
Category:
Rectangular Connector Housings
Package:
Datasheet:
DF57-2S-1.2C(09).pdf
Description:
CONN RCPT HSG 2POS 1.20MM
Shipping
DF57-2S-1.2C(09) Specifications
Series:
DF57
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
2
Pitch:
0.047" (1.20mm)