Hirose Electric Co Ltd DF50S-20DS-1C(15)
Part No.:
DF50S-20DS-1C(15)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Rectangular Connector Housings
Package:
Datasheet:
DF50S-20DS-1C(15).pdf
Description:
CONN SOCKET HSG 20POS 1.00MM
Shipping
DF50S-20DS-1C(15) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
DF50
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Socket
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
20
Pitch:
0.039" (1.00mm)