Hirose Electric Co Ltd DF4-14DP-2C
Part No.:
DF4-14DP-2C
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Board In, Direct Wire to Board
Package:
Datasheet:
DF4-14DP-2C.pdf
Description:
CONN HSG CRIMP 14POS
Shipping
DF4-14DP-2C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
DF4
Packaging:
Bag
Product Status:
Last Time Buy
Connector Type:
Housing
Number of Positions:
14
Cable Pitch:
0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)