Hirose Electric Co Ltd DF3-3S-2R26(05)
Part No.:
DF3-3S-2R26(05)
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
DF3-3S-2R26(05).pdf
Description:
CONN RCPT 3POS IDC 26AWG TIN
Shipping
DF3-3S-2R26(05) Specifications
Series:
DF3
Number of Positions:
3
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:
Cable Termination:
IDC
Wire Type:
Discrete
Wire Gauge:
26 AWG