Hirose Electric Co Ltd DF33-2S-3.3C
Part No.:
DF33-2S-3.3C
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Rectangular Connector Housings
Package:
Datasheet:
DF33-2S-3.3C.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 2POS 3.30MM
Shipping
DF33-2S-3.3C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
EnerBee™ DF33
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
2
Pitch:
0.130" (3.30mm)