Hirose Electric Co Ltd DF22R-4DEP-7.92C
Part No.:
DF22R-4DEP-7.92C
Datasheet:
DF22R-4DEP-7.92C.pdf
Description:
CONN PLUG HSG 4POS 7.92MM
Shipping
DF22R-4DEP-7.92C Specifications
Connector Type:
Plug
Contact Type:
Male Pin
Number of Positions:
4
Pitch:
0.312" (7.92mm)
Mounting Type:
Panel Mount, Snap-In
Fastening Type:
Latch Holder
Color:
Black
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C