Hirose Electric Co Ltd DF22L-2S-7.92C(26)
Part No.:
DF22L-2S-7.92C(26)
Datasheet:
DF22L-2S-7.92C(26).pdf
Description:
CONN RCPT HSG 2POS 7.92MM
Shipping
DF22L-2S-7.92C(26) Specifications
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Pitch:
0.312" (7.92mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:
Latch Lock
Color:
Red
Features:
Polarizing Key
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C