Hirose Electric Co Ltd DF1-5S-2.5R24(05)
Part No.:
DF1-5S-2.5R24(05)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
DF1-5S-2.5R24(05).pdf
Description:
CONN SOCKET 5POS IDC 24AWG TIN
Shipping
DF1-5S-2.5R24(05) Specifications
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
DF1
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Connector Type:
Socket
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
5
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:
Cable Termination:
IDC
Wire Type:
Discrete
Wire Gauge:
24 AWG