Hirose Electric Co Ltd DF13H-3S-1.25C
Part No.:
DF13H-3S-1.25C
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Rectangular Connector Housings
Package:
Datasheet:
DF13H-3S-1.25C.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 3POS 1.25MM
Shipping
DF13H-3S-1.25C Specifications
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
DF13
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
3
Pitch:
0.049" (1.25mm)