Hirose Electric Co Ltd DF11-4DS-2R26(53)
Part No.:
DF11-4DS-2R26(53)
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
DF11-4DS-2R26(53).pdf
Description:
CONN RCPT
Shipping
DF11-4DS-2R26(53) Specifications
Series:
DF11
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Number of Positions:
4
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:
Cable Termination:
IDC
Wire Type:
Discrete
Wire Gauge:
26 AWG