Innodisk USA Corporation DES25-A28DK1KCCDL
Part No.:
DES25-A28DK1KCCDL
Manufacturer:
Innodisk USA Corporation
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
DES25-A28DK1KCCDL.pdf
Description:
128GB 2.5" SATA SSD 3TE7
Shipping
DES25-A28DK1KCCDL Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Innodisk USA Corporation
Series:
3TE7
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Size:
128GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
550MB/s
Speed - Write:
520MB/s
Voltage - Supply:
Type:
SATA III
Current - Max:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.00mm x 69.80mm x 6.80mm