Innodisk USA Corporation DES18-A28D82SCBQB
Part No.:
DES18-A28D82SCBQB
Manufacturer:
Innodisk USA Corporation
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
DES18-A28D82SCBQB.pdf
Description:
128GB 1.8" SATA SSD 3SE2-P, AES
Shipping
DES18-A28D82SCBQB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Innodisk USA Corporation
Series:
3TG6-P
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Size:
128GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:
1.8"
Speed - Read:
560MB/s
Speed - Write:
360MB/s
Voltage - Supply:
5V
Type:
SATA III
Current - Max:
470mA
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm