TDK Corporation DEA252450BT-2080B2
Part No.:
DEA252450BT-2080B2
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
RF Filters
Package:
1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
DEA252450BT-2080B2.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 1008
Shipping
DEA252450BT-2080B2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
DEA
Package/Case:
1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
2.45GHz Center
Bandwidth:
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height (Max):
0.039" (1.00mm)