TDK Corporation DEA212495BT-7055A2
Part No.:
DEA212495BT-7055A2
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
RF Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Datasheet:
DEA212495BT-7055A2.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 2.495GHZ 0805
Shipping
DEA212495BT-7055A2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
DEA
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
2.495GHz Center
Bandwidth:
390MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2.8dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.059" W (2.00mm x 1.50mm)
Height (Max):
0.039" (1.00mm)