TDK Corporation DEA205425BT-1209B2
Part No.:
DEA205425BT-1209B2
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
RF Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
DEA205425BT-1209B2.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 5.425GHZ 0805
Shipping
DEA205425BT-1209B2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
DEA
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
5.425GHz Center
Bandwidth:
1.05GHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.5dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.039" (1.00mm)