TDK Corporation DEA202450BT-7112B1
Part No.:
DEA202450BT-7112B1
Package:
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Datasheet:
DEA202450BT-7112B1.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805
Shipping
DEA202450BT-7112B1 Specifications
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Product Status:
Obsolete
Frequency:
2.45GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2.5dB
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.039" (1.00mm)