TDK Corporation DEA200710LT-1238A1
Part No.:
DEA200710LT-1238A1
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
RF Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Datasheet:
DEA200710LT-1238A1.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 590MHZ 0805
Shipping
DEA200710LT-1238A1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
DEA
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
590MHz Center
Bandwidth:
240MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.88dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.028" (0.70mm)