TDK Corporation DEA162495BT-1289A1
Part No.:
DEA162495BT-1289A1
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
RF Filters
Package:
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
DEA162495BT-1289A1.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 2.495GHZ 0603
Shipping
DEA162495BT-1289A1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
DEA
Package/Case:
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
2.495GHz Center
Bandwidth:
390MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max):
0.028" (0.70mm)