Tri-Mag, LLC DE200-4FF
Part No.:
DE200-4FF
Manufacturer:
Tri-Mag, LLC
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
DE200-4FF.pdf
Description:
LINE FILTER, 3-PHASE, 480VAC, 20
Shipping
DE200-4FF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Tri-Mag, LLC
Series:
DE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
277 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
480 V
Current:
200 A
Frequency - Operating:
47Hz, 63Hz