MEAN WELL USA Inc. DDRH-60-12
Part No.:
DDRH-60-12
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
Datasheet:
DDRH-60-12.pdf
Description:
PWR SUPP, BATT & COND
Shipping
DDRH-60-12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
DDRH-60 (60W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Voltage - Input (Min):
150V
Voltage - Input (Max):
1500V
Number of Outputs:
1
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
5A
Power (Watts):
60W
Voltage - Isolation:
4 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
85%
Operating Temperature:
-30°C ~ 80°C (With Derating)
Mounting Type:
DIN Rail
Size / Dimension:
4.13" L x 2.24" W x 3.68" H (105.0mm x 57.0mm x 93.5mm)