MEAN WELL USA Inc. DDRH-45-24ST
Part No.:
DDRH-45-24ST
Datasheet:
DDRH-45-24ST.pdf
Description:
I/P:150~1500VDC;O/P:24V/0~1.87A
Shipping
DDRH-45-24ST Specifications
Series:
DDRH-45 (45W)
Voltage - Input (Min):
150V
Voltage - Input (Max):
1500V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
1.87A
Power (Watts):
45W
Voltage - Isolation:
4 kV
Efficiency:
86%
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Size / Dimension:
5.32" L x 2.76" W x 1.26" H (135.0mm x 70.0mm x 32.0mm)