MEAN WELL USA Inc. DDRH-15-12ST
Part No.:
DDRH-15-12ST
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
Datasheet:
DDRH-15-12ST.pdf
Description:
I/P:150~1500VDC;O/P:12V/0~1.25A
Shipping
DDRH-15-12ST Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
DDRH-15 (15W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed, High Voltage
Voltage - Input (Min):
150V
Voltage - Input (Max):
1500V
Number of Outputs:
1
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
1.25A
Power (Watts):
15W
Voltage - Isolation:
4 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
79%
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.82" L x 2.26" W x 1.26" H (122.3mm x 57.3mm x 32.0mm)