Littelfuse/Commercial Vehicle Products DCNLM50NB48
Part No.:
DCNLM50NB48
Datasheet:
DCNLM50NB48.pdf
Shipping
DCNLM50NB48 Specifications
Coil Voltage:
48VDC
Contact Rating (Current):
50 A
Switching Voltage:
60VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
33.6 VDC
Must Release Voltage:
4 VDC