Littelfuse/Commercial Vehicle Products DCNLM400NB48-01
Part No.:
DCNLM400NB48-01
Datasheet:
DCNLM400NB48-01.pdf
Shipping
DCNLM400NB48-01 Specifications
Coil Voltage:
48VDC
Contact Rating (Current):
400 A
Switching Voltage:
60VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
33.6 VDC
Must Release Voltage:
4 VDC