Littelfuse/Commercial Vehicle Products DCNLM400NB24
Part No.:
DCNLM400NB24
Datasheet:
DCNLM400NB24.pdf
Shipping
DCNLM400NB24 Specifications
Coil Voltage:
24VDC
Contact Rating (Current):
400 A
Switching Voltage:
60VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
16.8 VDC
Must Release Voltage:
2 VDC