Littelfuse/Commercial Vehicle Products DCNLM200NB24-01
Part No.:
DCNLM200NB24-01
Datasheet:
DCNLM200NB24-01.pdf
Shipping
DCNLM200NB24-01 Specifications
Coil Voltage:
24VDC
Contact Rating (Current):
200 A
Switching Voltage:
60VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
16.8 VDC
Must Release Voltage:
2 VDC