Littelfuse/Commercial Vehicle Products DCNLH200PD48
Part No.:
DCNLH200PD48
Datasheet:
DCNLH200PD48.pdf
Shipping
DCNLH200PD48 Specifications
Series:
DCNLH
Coil Voltage:
48VDC
Contact Rating (Current):
200 A
Switching Voltage:
110VDC - Max
Features:
Termination Style:
Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Must Operate Voltage:
33.6 VDC