Littelfuse/Commercial Vehicle Products DCNLB200NB48
Part No.:
DCNLB200NB48
Datasheet:
DCNLB200NB48.pdf
Shipping
DCNLB200NB48 Specifications
Coil Voltage:
48VDC
Contact Rating (Current):
200 A
Switching Voltage:
60VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Must Operate Voltage:
30 VDC
Must Release Voltage:
4 VDC