Littelfuse/Commercial Vehicle Products DCNHR50PF12
Part No.:
DCNHR50PF12
Datasheet:
DCNHR50PF12.pdf
Shipping
DCNHR50PF12 Specifications
Coil Voltage:
12VDC
Contact Rating (Current):
50 A
Switching Voltage:
900VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Must Operate Voltage:
8.4 VDC
Must Release Voltage:
1 VDC