Littelfuse/Commercial Vehicle Products DCNHR40PF48
Part No.:
DCNHR40PF48
Datasheet:
DCNHR40PF48.pdf
Shipping
DCNHR40PF48 Specifications
Coil Voltage:
48VDC
Contact Rating (Current):
40 A
Switching Voltage:
900VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Must Operate Voltage:
36 VDC
Must Release Voltage:
4 VDC