Littelfuse/Commercial Vehicle Products DCNHR30PF48-01
Part No.:
DCNHR30PF48-01
Datasheet:
DCNHR30PF48-01.pdf
Shipping
DCNHR30PF48-01 Specifications
Coil Voltage:
48VDC
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
900VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Must Operate Voltage:
36 VDC
Must Release Voltage:
4 VDC