Littelfuse/Commercial Vehicle Products DCNHR30PF12-01
Part No.:
DCNHR30PF12-01
Datasheet:
DCNHR30PF12-01.pdf
Shipping
DCNHR30PF12-01 Specifications
Coil Voltage:
12VDC
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
900VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Must Operate Voltage:
9 VDC
Must Release Voltage:
1 VDC