Littelfuse/Commercial Vehicle Products DCNHR20PF24
Part No.:
DCNHR20PF24
Datasheet:
DCNHR20PF24.pdf
Shipping
DCNHR20PF24 Specifications
Coil Voltage:
24VDC
Contact Rating (Current):
20 A
Switching Voltage:
900VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Must Operate Voltage:
18 VDC
Must Release Voltage:
2 VDC